Ľutujeme. Nič sme nenašli.

 • PRAKTICKÉ NADSTAVBY PRE CANTER.
  PRIPRAVENÝ NA (TAKMER) KAŽDÚ NOSNÚ ÚLOHU.

  Možnosti pre nadstavby, nadstavby z výroby, portál výrobcov nadstavieb

logo

SOLÍDNY ZÁKLAD.
MOŽNÉ NADSTAVBY PRE CANTER.

FUSO v súčasnosti spolupracuje v celej Európe s vyše 300 renomovanými výrobcami nadstavieb. Vďaka svojej variabilite s piatimi rôznymi tonážami a šiestimi rázvormi je Canter vhodný pre takmer všetky nadstavby a dokáže splniť požiadavky v skoro každej aplikačnej oblasti a pri každej dopravnej úlohe. Od jednoduchého valníka až po komplexné špeciálne vozidlo.

Robustný oceľový rebrinový rám podvozku je podobne ako pri ťažkých nákladných automobiloch zhotovený z C profilu a ponúka mimoriadne vysokú nosnosť. Rám sa okrem toho vyznačuje detailným vzorom otvorov, ktorý v princípe veľmi dobre vyhovuje výrobcom nadstavieb. Praktickosť nadstavieb pre Canter dopĺňajú z výroby dostupné pomocné pohony pre hydraulické čerpadlá alebo kompresory a voliteľné 24 V rozhranie.

Zákazníci zase profitujú z jednoduchého procesu formou možnosti transakcie na jednu faktúru, ktorú FUSO ponúka pre svoje nadstavby z výroby. Tento model zúčtovania pre kompletné vozidlá s nadstavbou je možný aj cez vybraných partnerov nadstavieb a takisto v kombinácii s určitými, vopred nakonfigurovanými vozidlami, ktoré môže zákazník získať kompletne od FUSO.

Mimoriadna praktickosť modelu Canter čo sa týka nadstavieb platí samozrejme aj pre plne elektricky poháňaný eCanter, ktorý predstavuje alternatívne riešenie pre dopravu bez lokálnych emisií.

CANTER.
S VALNÍKOM.

Canter a eCanter s valníkom predstavujú funkčný základ pre dopravovanie kusového tovaru. Valníková nadstavba sa môže rozšíriť o doplnky ako sú zábradlia, sklápacie bočnice, kostry pre plachty alebo nájazdové rampy, čím vznikne univerzálne vozidlo vhodné na množstvo použití. Doplnková kombinácia s nakladacím žeriavom, s ktorým je Canter prirodzene kompatibilný, umožňuje nezávislé nakladanie a vykladanie. Canter s valníkom v rôznych vyhotoveniach je dostupný aj ako nadstavba FUSO z výroby.

CANTER.
AKO SKLÁPAČ.

Canter a eCanter so sklápačovou nadstavbou sa hodia v prvom rade na dopravu sypkého tovaru a iných voľných nákladok. Trojstranná sklápacia funkcia umožňuje jednoduché vyloženie, respektíve vysypanie doľava, doprava alebo dozadu. Doplnenie v podobe nakladacieho žeriava s čeľusťou sa zíde, ak sa majú vykonávať samostatné nákladky. Canter so sklápačom v rôznych vyhotoveniach je dostupný aj ako nadstavba FUSO z výroby.

CANTER.
AKO KONTAJNEROVÝ VYKLÁPAČ.

Ako kontajnerový vyklápač na korby sú Canter a eCanter ideálne kvôli svojim kompaktným rozmerom na použitie v meste do stavebníctva a likvidácie odpadov. Ich oceľový rám ponúka robustný základ pre nadstavbu hydraulického nakladacieho mostu. S nadstavbou kontajnerového vyklápača predstavuje Catner efektívne a flexibilné dopravné riešenie, pretože môže vyraziť na cestu nezávisle a korby sú na ňom umiestnené, len keď je to potrebné.

CANTER.
AKO ODVAĽOVACÍ VYKLÁPAČ.

Podobný ako kontajnerový vyklápač, len o niečo flexibilnejší Canter a eCanter v podobe odvaľovacieho vyklápača dopravuje okrem korieb aj kontajnery a všetky iné kompatibilné výmenné nadstavby. Na Canter sa tak dajú položiť rôzne zásobníky, ktoré sa dajú pomocou hydraulického hákového zdvíhania jednoducho a rýchlo vytiahnuť na podvozok a zaistiť. Takto sa nehodí len pre stavebníctvo a na likvidáciu odpadu, ale ponúka vynikajúce služby aj pre najrôznejšie dopravné úlohy v meste v komunálnych službách, u hasičov alebo pri ochrane pred katastrofami.

CANTER.
SO SKRIŇOVOU NADSTAVBOU.

Canter a eCanter so skriňovou nadstavbou predstavuje dopravné riešenie pre rozvoz v meste a mestského prostredia. Vďaka svojej rôznej tonáži a rôznym rázvorom je vždy kompaktný a obratný, no zároveň vhodný na všetky výzvy. Ako Canter 3,5 T ponúka najdlhšiu dĺžku nadstavby vo svojom segmente a najobjemnejšie vyhotovenia Cantera umožňujú pri rázvore 4 750 mm maximálnu dĺžku nadstavby 7 210 mm, čo predstavuje až 15 plnohodnotných miest na uloženie paliet.

Pre agregáty ako zdvíhacie plošiny alebo chladiace agregáty existujú na želanie pripravené rozhrania a na Canteri sa dajú realizovať aj všetky iné nadstavby tohto základu, napríklad cisterna.

eCanter ponúka odskúšanú a overenú alternatívu bez lokálnych emisií práve do prostredia mestského rozvozu.

CANTER.
AKO KOMUNÁLNE VOZIDLO.

Canter vybavený valníkom alebo sklápačom zvládne mnoho dopravných úloh v komunálnych službách. Mimoriadne variabilne použiteľné vozidlo z neho však robí práve nadstavba odvaľovacieho vyklápača.

Pri všetkých variantoch však Canter okrem toho ponúka možnosť uchytenia nadstavby na prednú časť. Na všeobecnú dosku sa dá uchytiť napríklad snehový pluh pre zimnú údržbu.

V vysokými zaťaženiami ťažného zariadenia, s vyhotovením v podobe dvojitej kabíny alebo ako Canter 4×4 s pripojiteľným pohonom všetkých kolies prináša so sebou všetko, po čom je dopyt pri špecializovaných a náročných použitiach v komunále.

CANTER.
AKO PROFESIONÁL NA LIKVIDÁCIU.

Na čistenie a likvidovanie na obmedzených dopravných plochách, napríklad v starých mestách, peších zónach alebo v parkoch je to mimoriadne kompaktné, no výkonné vozidlo s možnosťami pohonu špeciálnych nadstavieb. Canter sa dá bez problémov premeniť na zametacie vozidlo, smetiarske vozidlo, odsávač alebo vozidlo na umývanie vozoviek a mnohí renomovaní výrobcovia nadstavieb uvádzajú práve Canter ako svoje referenčné vozidlo kompaktnej triedy.

CANTER.
V HASIČSKOM ZBORE.

V prípade núdze ide o každý centimeter, a preto je Canter s mimoriadne kompaktným podvozkom predurčený na nadstavby v podobe špeciálneho vozidla pre hasičov. Predovšetkým variant 4×4 s pripojiteľným pohonom všetkých kolies ponúka všetko, čo má ťažký nákladný automobil, no v ľahkom, svižnom a obratnom vyhotovení. Canter spĺňa všetky požiadavky noriem pre požiarne vozidlá a špecializovaní výrobcovia špeciálnych požiarnych nadstavieb ho bez problémov realizujú ako vozidlo kompletne vybavené na zásahy a hasenie, ktoré je ako na mieru šité na pomoc a záchranu v úzkych a malých uličkách.

CANTER.
AKO ZDVÍHACIE ZARIADENIE.

Potrebujete ísť hore, ale nemáte miesto – tento problém sa rieši na každodennej báze pri použití zdvíhacích zariadení v meste. Canter predstavuje riešenie aj v tomto prípade, pretože so svojím krátkym rázvorom a úzkym variantom kabíny ponúka ten najkompaktnejší základ pre nadstavbu zdvíhača. Canter svojimi rozmermi navyše umožňuje umiestniť podpery vnútri obrysov vozidla. A keď máte Canter 3,5 T, ako vodič nepotrebujete vodičský preukaz na nákladné vozidlá.

CANTER.
NA LETISKU.

Kompaktné rozmery sú často žiadané aj pri rôznych dopravných úlohách na letisku, aby ste vedeli zaparkovať v úplnej blízkosti lietadla, či dokonca priamo pod ním. Canter sa na to hodí ideálne ako nosič schodov do lietadla, odsávač alebo vozidlo na umývanie vozoviek pre odpadovú vodu z paluby lietadla, ako cisterna s čerstvou vodou, ako dávkovač a mnoho iného.

CANTER.
AKO ODŤAHOVACIE VOZIDLO.

S valníkom, nájazdovou rampou a navijakom, ale aj so špeciálnou nadstavbou vrátane zdvíhacej kolísky sa dá Canter používať ako kompaktné a ohybné vozidlo na odťah.

NAŠA ZÁRUKA.
NADSTAVBY Z VÝROBY PRE CANTER.

Nadstavby pre Canter z výroby skoncipované presne pre Canter a eCanter a namontované priamo v závode FUSO v portugalskom Tramagale sú tou najlepšou ponukou pre zákazníkov, ktorí chcú objednať svoj Canter hotový z jedného zdroja.

Od roku 2016 ponúka FUSO v spolupráci s renomovaným a spoľahlivým európskym partnerom svoje nadstavbové riešenia priamo z výroby pre Canter s valníkom a Canter so sklápačom v rôznych variantoch. Odborníci FUSO na nadstavby pritom kladú najväčší dôraz na nepretržité kontroly štandardov kvality a rovnou mierou sprevádzajú aj proces vývoja nadstavieb. To isté platí aj pre rôzne možnosti výbavy, ktoré sú k dispozícii takisto z výroby. Patria tam napríklad rôzne boxy na náradie, nosiče prístrojov alebo rôzne funkčné kryty, ktoré chránia vozidlo pred opotrebovaním, nečistotami, deformáciou alebo poškodením.

Za kvalitu nadstavieb na Canter z výroby sa môžu zaručiť odborníci na nadstavby z FUSO. Preto sú zahrnuté aj do záruky na vozidlo.

VÝHODY NADSTAVBY NA CANTER Z VÝROBY V SKRATKE:

 • Veľký výber sklápačových a valníkových nadstavieb k dispozícii.
 • Zákazníci dostávajú celkový koncept vozidla vyvinutý a otestovaný spoločnosťou FUSO pre maximálnu kvalitu.
 • 36-mesačná záruka z jedného zdroja na podvozok, hnacie ústrojenstvo a komponenty z výroby do 100 000 km rozšírená aj na karosériu.
 • Náhradné diely dostupné u zmluvných partnerov FUSO.
 • Skrátená doba prípravy celého vozidla.
 • Špeciálne výbavy dostupné ako doplnok.

NEUSTÁLY DIALÓG.
PORTÁL FUSO PRE VÝROBCOV NADSTAVIEB.

Pre FUSO je na prvom mieste ten najlepší servis pre zákazníkov, preto FUSO so svojím portálom pre výrobcov nadstavieb ponúka priame kontaktné miesto pre výrobcov nadstavieb. Pretože FUSO ich považuje za cenných zákazníkov a partnerov.

Na svojom portáli pre výrobcov nadstavieb ponúka FUSO k dispozícii všetky informácie a údaje, ktoré potrebuje výrobca nadstavieb, keď pre svojho zákazníka plánuje prácu na podvozku Canter alebo eCanter. Na portáli sa dajú nájsť všetky technické výkresy, schémy zapojenia, zadania a smernice, povolené úpravy a príklady. Všetky informácie sú k dispozícii na zobrazenie a stiahnutie.

Výrobca môže cez portál navyše priamo kontaktovať odborníkov FUSO na produkty a nadstavby a vždy od nich dostane skorú odpoveď.