Ľutujeme. Nič sme nenašli.

  • POSLEDNÝ KILOMETER. POSTNL BUDUJE S FUSO ECANTER BEZEMISNÚ MESTSKÚ LOGISTIKU.

POSTNL REALIZUJE SO SVOJÍM PLNE ELEKTRICKÝM FUSO ECANTER IDEÁLNU VERZIU ROZVOZU PO MESTE – BEZ LOKÁLNYCH EMISIÍ A TICHO.

Iniciatíva doručovacích služieb Stadslogistiek prišla s myšlienkou vytvoriť realizovateľné riešenie dodávok a rozvozu v holandských veľkomestách inteligentnejšie a trvalo udržateľnejšie. Koncept, ktorý PostNL aktuálne realizuje so svojimi partnermi okrem iného v Haagu a Maastrichte, je vlastne celkom jednoduchý: Jednotlivé rozvozy do centier miest sa spoja a potom sa vybavia pomocou nákladného auta na čisto elektrický pohon.

PRE ĽUDÍ V MESTE TO ZNAMENÁ V PRINCÍPE MENEJ DOPRAVY A MENEJ EMISIÍ ŠKODLIVÍN A HLUKU, ČO SA ROVNÁ NÁRASTU KVALITY ŽIVOTA.

ROZVOZ A DONÁŠKU PO CENTRE PREVZAL BEZEMISNÝ FUSO eCANTER

Medzi zákazníkov Stadslogistiek patria firmy sídliace v centre mesta, do ktorých bežne prichádzalo viacero doručovacích vozidiel denne. A presne tu sa aplikoval koncept PostNL. Partneri iniciatívy sú lokálne špedičné spoločnosti, ktorých logistické plochy a sklady sú umiestnené z pohľadu dopravy výhodne na okraji mesta. Tam vznikli takzvané centrá Green City Hub, ktoré fungujú ako nová centrálna doručovacia adresa pre dodávateľov. Nejazdia viac k zákazníkom do mesta, ale tovar doručujú tam.

Znižuje sa tak počet vozidiel, ktoré svoje posledné kilometre prejdú v centrách miest. Pre ľudí v meste to znamená v princípe menej dopravy a menej emisií škodlivín a hluku, čo sa rovná nárastu kvality života. Aby bol trvalo udržateľný dopad ešte väčší, PostNL používa na doručenie šesť vozidiel FUSO eCanter bez lokálnych emisií.

Medzi bežný dopravovaný tovar patria bežné spotrebné materiály ako sú papier na tlačenie, zásoby kávy alebo sanitárne predmety pre zákazníkov ako sú maloobchodní predajcovia, radnica, úrady alebo poisťovne. Všetky tovary, ktoré idú na rovnakú adresu a tomu istému zákazníkovi, kompletizuje Stadslogistiek nanovo a balí ich spolu na palety alebo vozíky. V takom stave ich prevezmú autá FUSO eCanter.

VO FUSO ECANTER SA SPÁJA UŽITOČNÉ ZAŤAŽENIE S TRVALOU UDRŽATEĽNOSŤOU

Plne elektrické ľahké nákladné automobily ponúkajú presvedčivú kombináciu dopravy bez lokálnych emisií a veľkého užitočného zaťaženia. S celkovou prípustnou hmotnosťou 7,49 ton dokáže eCanter vziať až 3,5 ton nákladu. Sú vybavené stabilnou skriňovou nadstavbou s praktickou zdvíhacou plošinou, ktorá umožňuje vodičom robiť vykládky bez ťažkostí takmer všade.

S polomerom otáčania iba 13,8 metrov (stopové zatáčanie 12 m) sa eCanter ideálne hodí na použitie v živých centrách miest s obmedzenými dopravnými plochami. Navyše s dojazdom 100 kilometrov bezpečne spĺňa potrebu Stadslogistiek pre rozvoz vnútri miest. Večer sa vozidlá eCanter vrátia do svojho centra Green City Hubs, kde sa počas noci nabijú a ráno vyrážajú s novým tovarom na svoje trasy.

ECANTER PRESVEDČÍ ZÁKAZNÍKOV NA CELOM SVETE

FUSO eCanter v službách PostNL patria medzi šesť z 18 modelov eCanter, ktoré boli zatiaľ dodané do Holandska. Okrem Holanďanov stavili na prvé sériovo vyrábané čisto elektrické nákladné automobily aj napríklad írska poštová spoločnosť An Post a nemecká Post DHL.

eCanter prichádza v malej sérii pre trhy v Európe a USA z výrobných liniek závodu FUSO v portugalskom Tramagale a v mnohých krajinách a odvetviach si už vyslúžil povesť spoľahlivého dodávkového automobilu. Na celom svete sa zatiaľ každodenne používa viac než 180 áut FUSO eCanter, okrem iného v mestách ako New York, Los Angeles, Tokio, Berlín, Londýn, Amsterdam, Paríž, Kodaň, Dublin a Lisabon.